سمنوی عمه لیلا ! ! !

کوچک که بودم. . . .  چه کیفی داشت، کنار تشت می ایستادم، و اشاره می کردم: اینو می خوام، نه نه، این که باله قرمز داره، کوچولوئه، تر و فرزه، و مرد دوره گرد ماهی را توی کیسه می انداخت. مادرم مطابق هر سال اخطاریه صادر می کرد: مواظب باش از دستت نیفته. و من ورجه  وورجه ی هیجان را در دلم حس می کردم. ورجه وورجه ی تصور پر هیجان ماهی داشتن! سوار ماشین می شدیم و من با هر ترمز ماشین دلم هرری می ریخت که نکنه کیسه از دستم بیفته و آبا بریزه و ماهی از خفگی بمیره، اما حاضر نبودم کیسه رو به کسی بدم. 

 حتماً الان درختای تهران شکوفه دادن. حتماً بوی عید میاد. اینجا اما هر چی بو می کشم خبری نیست، ولی ما راست قامتیانیم! اینه که با این که زوده ولی جهت مقابله با عدم برخورداری هموای اینجا از حال و هوای نوروز سبزه مان را  سبزیدیم. بماند که یه مقدار حالت های کچلی داره!

پ.ن: مرتیکه بی تربیت برگشته می گه: "من فکر نمی کردم یک خانم ایرانی این شکلی باشه، اصلاً تصور دیگه ای داشتم، آخه می دونید شما ظاهر یک زن معمولی عصر معاصر رو دارید" تو دلم می گم بزغاله، به من میگی  عصر معاصر ؟! توقع داشتی پوشیه بزنم و سوار شتر بیام خدمتتون؟!

/ 7 نظر / 7 بازدید
شیرین

آخ که حرف دلمو زدی! الان کل ایران یه بوی دیگه می ده! بوی بهار. شیرینی خشکای عید.بوی تازگی. بوی سرکه سر 7سین. ولی اینجا چی؟ وقتی به ملت می گم گاهی نمی خوام تو این زمان خارج از ایران نفس بکشم نمی فهمنم! تو می فهمیم نه؟ می فهمی چرا می خوام از این لحظه ها فرار کنم و به رو خودم نیارم نزدیکه فروردینه!؟! خوش به حالت که حداقل آلمانی‌(اگه درست فهمیده باشم) ولی چه فرقی میکنه کجا باشی وقتی ایران نیستی![دلشکسته][افسوس]

حورا

ایول بابا! سبزه هم که داری و .... [چشمک] [قلب] من که هنووووز نه خونه تکونی کردم نه خرید نه .... قبل ها عید برامون بوی دیگه ای میداد، اما الان فقط می خوام این دو هفته آخر تموم بشه [خمیازه]

صفا

این متن با موضوعت چه ربطی به هم داشت ؟ پس سمنو این وسط چی شد؟

حورا

حالا عصبانی نشو خانومی! بی تربیت هستن دیگه! خودتو ناراحت نکن، ما خودمون عید میایم اونجا، سمنو هم میاریم! [چشمک]

زهرا

میدونی یاد چی افتادم؟؟ اون سال ما و طناب کشی .. ایول بچه های قدرتی!

زهرا

این مرتیکه ای که وگفتی کی بیده؟؟؟ کیس جدید مبارک. یادت باشه چک کنی ببینی دکمه ری ست هم داشته باشه!

الهام

عزیزم اصلا غصه نخور ماهایی هم که اینجاییم اکثرمون اونقدر تو کارامون پیچیدیم که فرصت نکردیم حتی با وجود ماهی قرمز و سمنوی عمه لیلا عیدرو بیاریم خونه هامون. ولی ازحق نگذریم هوا خیلی بهاریه جات خالی.... انشالله که ایام به کامت باشه هرجاکه هستی.